Medical Cannabiz World 2019

Już w pierwszym tygodniu przyszłego miesiąca – 4-5 listopada – na Malcie odbędzie się inauguracyjna edycja Medical Cannabiz World 2019. To biznesowe, pionierskie dla wyspy wydarzenie planowane jest z dużym rozmachem. Będzie też niezwykle ważne dla przyszłości medycznej marihuany w Europie. Przez dwa dni, ponad 2000 uczestników z różnych stron świata będzie nawiązywać międzynarodowe kontakty oraz omawiać ważne kwestie definiujące sektor, w tym ustawodawstwo, edukację, inwestycje i technologię.

Dla kogo przeznaczone jest wydarzenie?

Malta Cannabiz World 2019 to wydarzenie zarówno dla inwestorów, jak i badaczy medycznych, polityków czy przedsiębiorców szukający nowych możliwości w intensywnie rozwijającym się sektorze konopi medycznych.

To dwudniowe wydarzenie w dużej mierze skupi się wokół korzyści regulacyjnych dla firm, które planują rozpocząć działalność na Malcie. Rząd tego kraju ostatnio zaangażował się we wspieranie branży konopi medycznych, może być to zatem obiecujący rynek dla jej rozwoju.

Co przewiduje program Medical Cannabiz World 2019?

Organizatorzy pierwszej edycji Malta Cannabiz World 2019 oferują szeroki program edukacyjny jako jeden z najważniejszych punktów agendy. Najbardziej istotnym elementem wydarzenia będą konferencje podzielone na 4 bloki:

 • konferencja dotycząca inwestycji i biznesu;
 • ustawodawstwa i badań naukowych;
 • wpływu społecznego i edukacji;
 • technologii i bezpieczeństwa.

Drugą najważniejszą formą zdobywania wiedzy będzie praktyka, czyli warsztaty. Pierwszego dnia skupią się one wokół rynku konopi medycznych na Malcie, w Europie i na świecie – zarówno tych istniejących, dość dobrze ustabilizowanych, jak i tych, które dopiero powstają. Drugi dzień będzie nieco bardziej technologiczny. Prowadzący przedstawią szanse i możliwości, jakie dla rynku konopi medycznych otwiera technologia blockchain (jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów na Malcie).

Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się ze startupami, które dopiero wchodzą na rynek. Podczas sesji networkingowych będzie również szansa na nawiązanie ciekawych kontaktów branżowych.

Dlaczego konopie medyczne?

konopie medyczne

Po wieloletnich walkach między przeciwnikami i zwolennikami użycia konopi w celach leczniczych, w końcu los zaczyna sprzyjać tym drugim. Badania naukowe i dowody na skuteczność THC i CBD w leczeniu licznych chorób i dolegliwości są już bowiem niepodważalne. W wielu przypadkach są to substancje dużo bardziej skuteczne, łatwiej dostępne, tańsze w produkcji i mniej szkodliwe dla środowiska, niż tradycyjne lekarstwa. Co najważniejsze, konopie są lekiem naturalnym. Pozwalają całkowicie lub znacznie uniezależnić się od komercyjnych mieszanek chemicznych w przypadku padaczki, chronicznych bólów, jaskry, niektórych nowotworów itd. Dlatego właśnie tak ważna jest popularyzacja konopi medycznych i odczarowanie ich wizerunku jako roślin jedynie rekreacyjnych. Dlaczego zatem nie zacząć od Medical Cannabiz World 2019 ?

  Podziel się swoją opinią

  Dodaj Odpowiedź

  EcoReactor
  Logo
  Login/Register access is temporary disabled
  Compare items
  • Total (0)
  Compare
  0