Solace House – opis projektu

Solace, to polski start-up wdrażający innowację w mieszkalnictwie, unikalną w skali globalnej. Ich rozwiązanie ma być odpowiedzią na niską dostępność, wysoką cenę i ogromną kosztochłonność nieruchomości. Ma być także antidotum na wynikające z tego nierówności społeczne i ucieczką z pułapki ubóstwa. Jak sami pomysłodawcy podkreślają, chcą zmienić wydatek, w inwestycję. O co chodzi?

Mowa o ekologicznym, prefabrykowanym, modułowym domu, możliwym do postawienia w 72 godziny, w niemal każdym miejscu na Ziemi.

Komfort, na który każdy może sobie pozwolić

solace houseGłównym, ale nie jedynym, targetem firmy są ubogie, mało zurbanizowane obszary świata. Dzięki rozpowszechnieniu konstrukcji Solace, upatruje się możliwości poprawy warunków życia ludzi, którzy nie mają możliwości lub środków na zakup tradycyjnej nieruchomości. Domy modułowe, oprócz prawie całkowitej samowystarczalności, są w stanie generować przychód dla lokatorów. Wszystko to dzięki energii odnawialnej, która w tym przypadku pozyskiwana jest za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych. Dom jest zaprojektowany tak, aby zużywać jej jak najmniej (dzięki bardzo wydajnej izolacji, na ogrzanie domu potrzeba jej zaledwie 15 kWh/rok/m). Ponadto, energia słoneczna nie generuje kosztów, a przy sprzyjających warunkach, jej nadmiar może zostać sprzedany do sieci, tym samym zapewniając dochód właścicielom. Całości dopełnia fakt, że taki dom kosztuje zaledwie 100 000 zł. Dodatkowo, koszt ten może zostać obniżony nawet o połowę, ponieważ budynek jest zgodny ze standardem NF15 i kwalifikuje się do dopłat do budownictwa energooszczędnego.

Szybka i łatwa konstrukcja

Dodatkową oszczędnością może być fakt, że doprowadzenie domu Solace do stanu użytkowania, może odbyć się bez konieczności opłacania ekipy budowlanej. Firma dołącza bowiem instrukcję “krok po kroku” na tyle prostą, że w trzy doby jesteśmy w stanie postawić dom własnoręcznie. Ponadto, wszystkie elementy składowe mieszczą się w jednym, dostawczym kontenerze.

Budownictwo w zgodzie z naturą

Równie ważną, szczególnie w dzisiejszych czasach, zaletą jest ekologiczność domu Solace. Przy jego produkcji, emisja CO2 została ograniczona do minimum dzięki wykorzystaniu znikomej ilości materiałów bazujących na paliwach kopalnych. Jego konstrukcja zawiera elementy drewniane, co dodatkowo sprzyja pochłanianiu dwutlenku węgla z atmosfery.

Projekt takiego plus-energetycznego, modułowego domu jest obiecujący zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym. Prawdopodobnie tego typu innowacyjne rozwiązania są przyszłością zrównoważonego budownictwa.

solacehouse

Źródła:
http://startuppoland.org/startup/solace/
http://solace.house/ (treść i fotografia)

  Podziel się swoją opinią

  Dodaj Odpowiedź

  EcoReactor
  Logo
  Login/Register access is temporary disabled
  Compare items
  • Total (0)
  Compare
  0